Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Župne obavijesti - Nedjelja, 09.12.2018.

U iduću je nedjelju nedjelja Karitasa. Sva skupljena milostinja namijenjena je za potrebe Karitasa, a svete su mise po ustaljenom nedjeljnom rasporedu.

Ovaj su tjedan zimske kvatre. Zimske kvatre obilježavaju se u vrijeme prije Božića. Potiču nas na zahvalnost Bogu zbog svih dobročinstava koja nam je Bog učinio na duhovnom i materijalnom polju.

Nastavljamo sa svetim misama zornicama. Svaki dan, osim nedjelje, slavimo svete mise zornice u 6:00 sati u Tomislavgradu kao pripravu za svetkovinu Božića.

U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. U 19:00 sati započinje molitva krunice. Poslije krunice slavit ćemo svetu misu i onda započeti s molitvom klanjanja.

Naša župa organizira hodočašće u Svetu zemlju – Izrael. Hodočašće je od 16. do 23. svibnja 2019. Cijena po osobi je 1450 američkih dolara. Moguće je platiti u Eurima ili Konverbitilnim markama u tri rate. Prva rata mora biti plaćena do polovice siječnja mjeseca 2019. Broj hodočasnika je ograničen. Prijavit se možete u župnom uredu. Više informacija i detaljan plan hodočašća imate u župnom listiću.

Preplatnike katoličkog tiska molimo da se jave u župni ured kao bismo na vrijeme mogli ostvariti preplate. Posebno preporučamo naš domaći tisak Naša Ognjišta.

Ukoliko imate kod sebe polomljenih ili uništenih nabožnih ili blagoslovljenih predmeta: kipova, krunica, medaljica, lančića, narukvica i sl., te ne znate što ćete s njima, možete ih donijeti ovaj tjedan do petka kod nas u dvoranu ispod Franjevačkog muzeja svaki dan od 8:00 do 16:00 sati i mi ćemo se pobrinuti za njih. Više informacija o ovome imate u župnom listiću.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

Kažimir Radoš iz Seonice, sin pok. Ante i pok. Pére r. Radoš, i Ružica Madunić s Kola, kći pok. Slavka i Matije r. Stipić.

Ivan Pērić iz Tomislavgrada, sin Zlatka i Anđe r. Sučić, i Marija Orlović iz Tomislavgrada, kći Mirka i Ane r. Bekavac.

Ivan Jurčević iz Stipanića, sin Joze i Zore r. Ćurković, i Nikolina Galir iz Borčana, kći Ivan i Nade r. Petrović.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.