Kontakti i uredovno radno vrijeme

Trg Fra Mije Čuića 1, 80240 Tomislavgrad

Tel: +387(0)34/356-800

Email: zupa.duvno[at]biskupija.md-tm.ba

Uredovno radno vrijeme radnim danom: 8:00-12:00 i 15:00-18:00.

Nedjeljom i svetkovinama: nakon sv. misa

Raspored misa

Nedjeljom i svetkovinama u Župnoj crkvi:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 sati

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati; četvrtkom u Župnoj crkvi u 7:00 i u 19:00 sati

Kovači: 9:00 sati (nedjeljom i scetkovinama)

Stipanići: 10:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Širokovac: 11:30 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Starački dom: petkom u 10:00 sati

Župne obavijesti - Nedjelja, 16.12.2018.

U iduću su nedjelju svete mise po ustaljenom nedjeljnom rasporedu.

Danas je nedjelja Caritasa i sva skupljena milostinja namijenjena je za potrebe Caritasa.

Ovaj tjedan započinju velike/zajedničke ispovijedi. Raspored je sljedeći:

Utorak: Širokovac u 15:00 sati; Kovači u 16:00 sati i Stipanići u 17:00 sati.

Subota: Tomislavgrad u 10:00 sati.

Nedjelja: Tomislavgrad u 17:00 sati.

I svako jutro na svetim misama zornicama već od 5:30 sati.

U četvrtak je cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Od 19:00 sati molimo krunicu, poslije krunice slavimo svetu misu i onda slijedi zajedničko klanjanje od 20:00 do 21:00 sat. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise zornice u 6:00 sati. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored. I ako se ne prijavite, naravno, možete doći. Straže su tu da budemo sigurni kako će uvijek netko biti u crkvi pred Presvetim.

U petak je Adventski koncert naših župnih zborova. Koncert će se održati u našoj spomen bazilici s početkom u 19:00 sati.

Naša župa organizira hodočašće u Svetu zemlju – Izrael. Hodočašće je od 16. do 23. svibnja 2019. Cijena po osobi je 1450 američkih dolara. Moguće je platiti u Eurima ili Konverbitilnim markama u tri rate. Prva rata mora biti plaćena do polovice siječnja mjeseca 2019. Broj hodočasnika je ograničen. Prijavit se možete u župnom uredu. Više informacija i detaljan plan hodočašća imate u župnom listiću.

Ukoliko imate kod sebe polomljenih ili uništenih nabožnih ili blagoslovljenih predmeta: kipova, krunica, medaljica, lančića, narukvica i sl., te ne znate što ćete s njima, možete ih donijeti i ovaj tjedan do petka kod nas u dvoranu ispod Franjevačkog muzeja svaki dan od 8:00 do 16:00 sati i mi ćemo se pobrinuti za njih. Više informacija o ovome imate u župnom listiću.

Preplatnike katoličkog tiska molimo da se jave u župni ured kao bismo na vrijeme mogli ostvariti preplate. Posebno preporučamo naš domaći tisak Naša Ognjišta.

Zbog jučerašnjih vremenskih neprilika nije nam dostavljeno novo izdanje župnog listić. Isti ćete imati mogućnost uzeti sljedeću nedjelju. A svete mise za pokojne ovoga tjedna možete pročitati na oglasnim pločama.

Naši pokojni: Kruno Krivić iz Tomislavgrada, opremljen; i Dragica Kuna iz Stipanića, opremljena.