Župne obavijesti - Nedjelja, 27. rujna 2020.

U iduću je nedjelju svetkovina sv. Franje Asiškoga. Svete su mise po ustaljenom nedjeljnom rasporedu.

U utorak je sv. Mihovil Arkanđel, zaštitnik naše župe. Svete su mise taj dan samo u Tomislavgradu: u 7:30 sati, svečana sveta misa u 11 sati i večernja sveta misa u 18 sati. Taj dan je svetkovina za cijelu župu.Sv. Mihovil je zaštitnik policije i Hajdučke družine Mijata Tomića.

U četvrtak započinje listopadska pobožnosti. Pobožnost će biti u svim našim crkvama i to od ponedjeljka do petka (subotom nema pobožnosti). Raspored je sljedeći: u Tomislavgradu molitva krunice započinje u 18 sati; u Stipanićima i Kovačima u 17 sati; a na Širokovcu u 16 sati.

Klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom sakramentu kroz mjesec listopad bit će svaki četvrtak odmah poslije svete mise. Dakle, od 19 do 20 sati.

U subotu je Obred Preminuća sv. Franje Asiškoga – Transitus – koji se slavi uoči svetkovine sv. Franje. Obred će biti u našoj bazilici u Tomislavgradu u 18 sati, poslije kojega slavimo svetu misu. Pozivamo sve vas župljane da dođete na ovaj jedinstveni obred u Crkvi, osobito članove Franjevačkog svjetovnog reda i Franjevačke mladeži, kako bi zajednički dočekali svetkovinu sv. Franje.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

Josip Križanac iz Tomislavgrada, sin Ivana i Zdravke r. Krištić, i Ljubica Anić s Humca, kći Antona i Dijane r. Petrušić.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

Naši pokojni: Jure Papić iz Tomislavgrada. Ruža Kovačević iz Srđana, opremljena. Marijan Ljubičić iz Stipanića. Umrla je Ruža Penjgušić s Jošanice, opremljena, sprovod joj je danas u 14 sati u Stipanićima. Umro je i Krešo Glavaš iz Tubolje, sprovod mu je danas također u 14 sati u Tubolji. A u Zagrebu je umro Frano Baković, opremljen, sprovod mu je u utorak u 15 sati na Vučkovinama.