Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Župne obavijesti - Nedjelja, 24.06. 2018.

U iduću je nedjelju sveta misa na groblju spaljenih na Lugu u 11:00 sati. Taj dan neće biti svete mise u našoj filijalnoj crkvi na Širokovcu. Ostale su mise po redovitom nedjeljnom rasporedu. Također, u iduću je nedjelju sveta misa na grobu Dive Grabovčeve na Kedžari u 11:00 sati.

Večeras, poslije večernje svete mise u 18:00 sati, u našoj će župi gostovati Marino Restrepo, poznati umjetnik i glazbenik, s dugogodišnjom karijerom u Holywoodu. Marino će govoriti o svome životu u tami grijeha, susretu s Isusom Kristom, te svome obraćenju. Pozivamo sve koji mogu da dođu i poslušaju ovu životnu priču prepunu obrata.

U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. U 19:00 sati započinje molitva krunice. Poslije krunice slavit ćemo svetu misu i onda započeti s molitvom klanjanja.

U petak, na svetkovinu svetih Petra i Pavla, započinjemo devetnicu u čast svetog Nikole Tavelića, zaštitnika naše crkve. Ispovijed i molitva krunice kroz devetnicu bit će od 17:30 sati. U 18:00 sati će biti pobožnost sv. Nikoli, poslije koje slijedi slavlje svete mise.

Na svetkovinu sv. Petra i Pavla svete su mise u našoj župi u 7:00 sati i večernja sveta misa u 18:00 sati. Svečana proslava sv. Petra i Pavla je u Mesihovini u 11:00 sati.

U subotu je sveta misa za sve poginule branitelje u 11:00 sati u našoj bazilici u Tomislavgradu. Također, u subotu, poslije večernje svete mise, u galeriji našeg Franjevačkog samostana, bit će otvorenje izložbe Afrička zbirka. Afrička zbirka je izložba koja se organizira u povodu 50 godina prisutnosti naših Hercegovačkih fratara u Africi.

Momci koji razmišljaju o svećeničkom i redovničkom pozivu, a koji su završili osnovnu ili srednju školu, te se žele prijaviti u sjemenište, odnosno našu franjevačku postulaturu, neka se jave u naš župni ured najkasnije do kraja ovog mjeseca kako bismo na vrijeme prikupili sve potrebne dokumente i poslali prijavu.

Cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu bit će u devetnici sv. Nikole Tavelića u četvrtak, 05.07.2018. Zajedničko klanjanje započet će od 21:30 do 22:30. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise u 7:00 sati. Presveti oltarski sakrament ne smije i ne može ostati sam bez igdje ikoga. Zato se organiziraju tzv. straže. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored. I ako se ne prijavite, naravno, možete doći. Straže su tu da budemo sigurni kako će uvijek netko biti u crkvi pred Presvetim.

Umro je Slavko Križanac iz Tomislavgrada, pokopan u Mandinom Selu.