Kontakti i uredovno radno vrijeme

Trg Fra Mije Čuića 1, 80240 Tomislavgrad

Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Uredovno radno vrijeme radnim danom: 8:00-12:00 i 15:00-18:00.

Nedjeljom i svetkovinama: nakon sv. misa

Raspored misa

Nedjeljom i svetkovinama u Župnoj crkvi:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 sati

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Stipanići: 10:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Župne obavijesti - Nedjelja, 17.06. 2018.

U iduću je nedjelju svetkovina Rođenja sv. Ivana Krstitelja. Svete su mise po redovitom nedjeljnom rasporedu. Sveti se Ivan slavi u Roškom Polju. Svečana sveta misa je u 11:00 sati na groblju sv. Ive. Uočnica je u 19:00 sati. A trodnevnica započinje u četvrtak u 18:00 sati.

Danas, svetom misom u 12:00 sati, završava VI. Sabor Frame Hercegovina, kojem je domaćin bila naša Frama i naša župa. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se ostvari ovaj zahtjevni projekt, a framašima koji su nas posjetili i ovaj vikend proveli u našoj župu želimo sretan povratak svojim obiteljima i domovima.

U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. U 19:00 sati započinje molitva krunice. Poslije krunice slavit ćemo svetu misu i onda započeti s molitvom klanjanja.

U iduću nedjelju, poslije večernje svete mise u 18:00 sati, u našoj će župi gostovati Marino Restrepo, poznati umjetnik i glazbenik, s dugogodišnjom karijerom u Holywoodu. Marino će govoriti o svome životu u tami grijeha, susretu s Isusom Kristom, te svome obraćenju. Pozivamo sve koji mogu da dođu i poslušaju ovu životnu priču prepunu obrata.

Momci koji razmišljaju o svećeničkom i redovničkom pozivu, a koji su završili osnovnu ili srednju školu, te se žele prijaviti u sjemenište, odnosno našu franjevačku postulaturu, neka se jave u naš župni ured najkasnije do kraja ovog mjeseca kako bismo na vrijeme prikupili sve potrebne dokumente i poslali prijavu.

Izašao je novi broj Glasnika sv. Mihovila Arkanđela – naš župni listić. Pa uzmite i ponesite sa sobom.

Zamoljeni smo da obavijestimo: Kovač bus organizira hodočašće u Međugorje 25. lipnja, ponedjeljak. Polazak je u 11:00 sati ispred hotela Tomislav; Također, Ćićko commerce u iduću nedjelju organizira hodočašće u Jajce. Polazak je u 6:30 sati iz Crvenica i u 7:00 sati sa autobusnog kolodvora; te u Međugorje u sljedeći ponedjeljak. Polazak je sa autobusnog kolodvora u 11:30 sati prema Mesihovini, Kuku, Letki i Crvenicama.     

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

AnđelkoPirner iz Doca, sin Ivice i Angele r. Lučić, i Dragana Ivančić iz Tomislavgrada, kći Ivice i Branke r. Bagarić.

Ante Šteko iz Tomislavgrada, sin Mate i Božane r. Ćavar, i Kristina Šteko iz Mrkodola, kći Ante i Ivanke r. Šteko.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

Naši pokojni: Karlo Beljan iz Tomislavgrada, pokopan u Dobrićima; umrla je Iva Landeka iz Srđana, pokop je danas u 16:00 sati u novom groblju u Srđanima.