Kontakti i uredovno radno vrijeme

Trg Fra Mije Čuića 1, 80240 Tomislavgrad

Tel: +387(0)34/356-800

Email: zupa.duvno[at]biskupija.md-tm.ba

Uredovno radno vrijeme radnim danom: 8:00-12:00 i 15:00-18:00.

Nedjeljom i svetkovinama: nakon sv. misa

Raspored misa

Nedjeljom i svetkovinama u Župnoj crkvi:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 sati

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati; četvrtkom u Župnoj crkvi u 7:00 i u 19:00 sati

Kovači: 9:00 sati (nedjeljom i scetkovinama)

Stipanići: 10:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Širokovac: 11:30 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Starački dom: petkom u 10:00 sati

Župne obavijesti - Nedjelja, 07. srpnja 2019.

Nastavljamo devetnicu sv. Nikoli Taveliću po ustaljenom rasporedu. Svaki dan od 17:30 sati molimo krunicu, za vrijeme koje imate mogućnost za sakrament sv. ispovijedi. Poslije krunice slijedi pobožnost sv. Nikoli i slavlje svete mise.

U iduću je nedjelju proslava sv. Nikole Tavelića. Svete su mise u našoj župi u 7:30, 9:00 i svečana sveta misa s procesijom u 11:00 sati. Taj dan neće biti svetih misa na filijalama. Svečanu svetu misu u 11:00 sati predvodit će fra Jozo Marinčić, provincijal Bosne Srebrene. Pozivamo sve Vas koji možete da dođete već u 10:00 sati kako bismo na vrijeme formirali procesiju kroz naš grad.

Večeras poslije večernje svete mise u našoj spomen bazilici, a u sklopu devetnice i dana u čast sv. Nikole Tavelića, bit će koncert etno skupine Čuvarice iz Rame.

U četvrtak je cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Zajedničko će klanjanje biti od 21:30 do 22:30. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise u 7:00 sati. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored. I ako se ne prijavite, naravno, možete doći.

Uočnica sv. Nikoli Taveliću je u subotu. Tradicionalno će poslije večernje svete mise biti blagoslov djece i majki.

U povodu proslave sv. Nikole Tavelića, molimo sve naše domaćice, ukoliko ste u mogućnosti, da se uključite u organizaciju proslave tako što ćete napravit neke Vama jednostavne pekarske proizvode (kruh, pita, uštipci, kolači i sl.). Sve to možete donijeti u subotu do 18:00 sati u dvoranu ispod Franjevačkog muzeja. Unaprijed hvala za svaki Vaš dar.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

Ante Baković iz Mokronoga, sin Ante i Dragane r. Sandić, i Ivana Jurič iz Podgaja, kći Tomislava i Vesne r. Žilić.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

Naši pokojni: Jakov Marjanović iz Tomislavgrad, opremljen; Stana Jurič s Blažuja, opremljena.