Župne obavijesti - Nedjelja, 23. lipnja 2019.

U iduću je nedjelju sveta misa na groblju spaljenih na Lugu u 11:00 sati. Taj dan neće biti svete mise u našoj filijalnoj crkvi na Širokovcu. Ostale su mise po redovitom nedjeljnom rasporedu. Također, u iduću je nedjelju sveta misa na grobu Dive Grabovčeve na Kedžari u 11:00 sati.

Sutra je u Roškom Polju proslava sv. Ivana Krstitelja. Svečana sveta misa je u 11:00 sati na groblju sv. Ive.

U četvrtak je cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Od 19:00 sati molimo krunicu, poslije krunice slavimo svetu misu i onda slijedi zajedničko klanjanje od 20:00 do 21:00 sat. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise u 7:00 sati. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored. Crkva će biti otvorena za molitvu cijelu noć.

U petak je u Kongori proslava Presvetog Srca Isusova. Tamo je svečana sveta misa u 11:00 sati.

U subotu je svetkovina prvaka apostolskih – svetih Petra i Pavla. Svete mise u našoj župi su u Tomislavgradu u 7:00 i 9:00 sati. Svečana proslava svetih Petra i Pavla je u Mesihovini. Tamo je svečana sveta misa u 11:00 sati.

Također, u subotu je u Mostaru svećeničko ređenje našega fra Dragana Bolčića. Svečana sveta misa je u 10:00 sati u mostarskoj katedrali. Našega fra Dragana i ostale ređenike preporučamo u vaše molitve.

Zamoljeni smo da obavijestimo: Ćićko commerce i Kovač bus organiziraju hodočašće u Podmilačje i Međugorje. Kovač bus za Podmilačje polazi danas u 13:30 sati, a za Međugorje u utorak u 11:00 sati – ispred hotela Tomislav. Ćićko commerce za Podmilačje polazi sutra u 7:00 sati, a za Međugorje u utorak u 11:30 sati – s glavnog kolodovora.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

Ivan Drmić iz Prisoja, sin Mirka i Dragojke r. Pavlinović, i Marija Krajina iz Podgaja, kći Željka i Ljubice r. Šola.

Mario Baković iz Mokronoga, sin Marijana i Ratke r. Šimić, i Iva Gačić iz Roška Polja, kći Mirka i Biljane r. Ljubas.

Ivan Krešimir Andrić s Kola, sin Milana i Mile r. Tadić, i Ivana Papić iz Vedašića, kći Joze i Ljubice r. Meter.

Mario Tatarović iz Tomislavgrada, sin pok. Ante i Marije r. Barišić, i Leonarda Ćavar iz Tomislavgrada, kći Stipe i Ivane r. Mamić.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

Naši pokojni: Bože Périć s Eminova Sela, opremljen. Pomolimo se...