Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Župne obavijesti - Nedjelja, 14.10. 2018.

U iduću je nedjelju misijska nedjelja, sva skupljena milostinja namijenjena je za potrebe naših misionara, a svete su mise po ustaljenom nedjeljnom rasporedu.

Također u iduću nedjelju, poslije večernje svete mise, s početkom u 19:30 sati u Kino dvorani Kulturno informativnog centra – KIC-a, prikazat će se dokumentarni filma „40 dana...“. Ovaj film, ispunjen raznim svjedočanstvima, govori o rješenju problema pobačaja, o plodovima i rezultatima Inicijative „40 dana za život“ te o njezinom načinu djelovanja. Pozivamo sve vas koji možete da svakako dođete u nedjelju u 19:30 sati u Kino dvoranu.

U četvrtak je cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Zajedničko klanjanje je od 19:00 do 20:00 sati. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise u 7:00 sati. Presveti oltarski sakrament ne smije i ne može ostati sam bez igdje ikoga. Zato se organiziraju tzv. straže. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored. I ako se ne prijavite, naravno, možete doći. Straže su tu da budemo sigurni kako će uvijek netko biti u crkvi pred Presvetim.

Najavili smo kako će u našu župu na službu doći s. Anica Matić. Međutim, zbog pogoršanog  zdravstvenog stanja umjesto s. Anice u našu župu stigla je s. Stjepanka Saraf. Sestri Stjepanki želimo dobrodošlicu i Božji blagoslov u radu, a s. Anici brzi oporavak i dobro zdravlje.

Jučer je u Zagrebu za đakona zaređen naš fra Dragan Bolčić. Našem fra Draganu čestitamo i želimo Božji blagoslov te preporučamo u vaše molitve.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

Ante Bagarić iz Bukovice, sin Ivana i Celije r. Bekavac, i Slavica Périć iz Eminova Sela, kći Srećka i Ankice r. Perković.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

Naši pokojni: Ruža Gudelj iz Vedašića, opremljena; Jure Krišto s Eminova Sela, opremljen.