Kontakti i uredovno radno vrijeme

Trg Fra Mije Čuića 1, 80240 Tomislavgrad

Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Uredovno radno vrijeme radnim danom: 8:00-12:00 i 15:00-18:00.

Nedjeljom i svetkovinama: nakon sv. misa

Raspored misa

Nedjeljom i svetkovinama u Župnoj crkvi:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 sati

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Stipanići: 10:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Župne obavijesti - Nedjelja, 17.12. 2017.

U iduću nedjelju je Badnji dan. Svete su mise po ustaljenom nedjeljnom rasporedu. Osim što će večernja sveta misa u 18:00 sati biti dječja ponoćka.

Velike-zajedničke ispovijedi za našu župu su još danas i sutra. I to samo u Tomislavgradu: večeras u 17:00 sati i sutra u 10:00 sati.

U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. U 19:00 sati započinje molitva krunice. Poslije krunice slavite ćemo svetu misu i onda započeti s molitvom klanjanja.

U petak je adventski koncert župnih zborova. Koncert će biti u bazilici u Tomislavgradu, a počet će u 19:00 sati.

Cjelonoćno klanjanje u našoj župi bit će sa petka na subotu poslije adventskog koncerta. Zajedničko klanjanje bit će od 21:00 do 22:00 sata. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do mise zornice u 6:00 sati. Za to će vrijeme crkva cijelu noć biti otvorena i vjernici će imati mogućnost za osobnu molitvu i susret s Gospodinom u bilo koje doba noći. Presveti oltarski sakrament ne smije i ne može ostati sam bez igdje ikoga. Zato se organiziraju tzv. straže. Oni koje žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo napravili raspored.

Blagoslov obitelji započinje na blagdan Nevine dječice (28.12.2017.) četvrtak. Kompletan i detaljan raspored imate u za to posebno napravljenim brošurama koje možete uzeti na policama naših crkava. Molimo vas da uzmete sa sobom brošure te ih detaljno pročitate kako biste točno znali kada je blagoslov vaše obitelji.

Izašao je novi broj Glasnika sv. Mihovila Arkanđela – naš župni listić. Ovo je izdanje dvobroj. Sljedeći izlazi 14. siječnja. Pa uzmite i ponesite sa sobom.

Novi raspored sveti misa u našoj župi – nedjeljama i svetkovinama – započinje od 01. siječnja 2018. Dvije su promijene. Sveta misa u Kovačima od toga dana bit će u 9:00 sati. A misa u Tomislavgradu u 9:00 sati bit će tzv. dječja na kojoj će pjevati naš dječji zbor sv. Nikole Tavelića. Ukoliko netko želi krstiti dijete nedjeljom moći će to učiniti na misi u 12:00 sati. Novi raspored izgleda ovako:

Tomislavgrad: 7:30, 9:00 (dječja), 10:30 (pučka), 12:00 (krštenja) i 18:00 (za mlade);

Kovači u 9:00 sati;

Stipanići u 10:00 sati;

Širokovac u 11:00 sati;

Starački dom u 10:00 sati.

Preplatnike katoličkog tiska molimo da se jave u župni ured kao bismo na vrijeme mogli ostvariti preplate. Posebno preporučamo naš domaći tisak Naša Ognjišta.

Još jednom napominjemo da organiziramo hodočašće u Asiz, Padovu i ostala franjevačka mjesta. Ima još mjesta. Ukoliko se netko želi prijavit može to učiniti u župnom uredu. Više informacija imate u župnom listiću.

Najavljujemo ženidbu sljedećih zaručnika:

Luka Ivan Krstičević iz Splita, sin Anastasia i Marijane r. Trutina, i Magdalena Périć s Eminova Sela, kći Stipana i Demokrite r. Đivić.

Ivan Krišto iz Tomislavgrada, sin Marka i Dalide r. Babun, i Nikolina Nikolić iz Međugorja, kći Stjepana i Ane r. Sivrić

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

U proteklom tjednu u našoj župi umro je Karlo Nevistić s Kola, opremljen.