Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Župne obavijesti - Cvjetnica, 09.04. 2017.

Danas počinje Sveti ili Veliki tjedan, pa Vas molimo da se suzdržite od bilo kakvog slavlja i stvaranja buke.

Mogućnost za sakrament ispovijedi imate večeras u TG u 17.00 sati i sutra u 10.00 sati.

Izložba crteža pod nazivom „POČETAK“, našega akademskog grafičara fra Tihomira Bazine, bit će u srijedu, u 19 sati, u Gradskoj galeriji, u Kulturno informativnom centru – KIC-u. Dobro došli.

Na Veliki četvrtak Misa Večere Gospodnje bit će u 19.00 sati. Poslije bit će klanjanju pred Presvetim sakramentom do pola noći. Sva skupljena milostinja na Veliki četvrtak je za siromašne.

Na Veliki petak pjevanje Gospina plača počinje u 16 sati. Poslije toga slijede obredi Velikog petka. Sva skupljena milostinja od ljubljenja križa šalje se kao pomoć Isusovoj domovini – Svetoj zemlji. Na veliki petak je strogi post i nemrs.

Obredi Velike subote počinju u 20.00 sati. Taj dan ponesite svijeće sa sobom.

Na Veliku subotu blagoslov jela u TG bit će uvečer poslije obreda i na Uskrs poslije jutarnje mise u 7.30 sati. Blagoslov jela na svim filijalama i u staračkom domu bit će u 16.00 sati.

Kroz Sveto trodnevlje u crkvama prije podne nema nikakvih obreda.

U nedjelju je naša najveća svetkovina – Uskrs. Svete mise su kao i svake nedjelje. Milostinja na Uskrs namijenjena je za školovanje svećeničkih kandidata.

Uskrsna tombola naše Frame bit će na Uskrs poslije svih svetih misa. Sav skupljeni prilog namijenjen je za potrebite naše župe.

Stigao je novi broj Glasnika sv. Mihovila Arkanđela – naš župni listić. U njemu imate sve ove obavijesti i rasporede, pa svakako uzmite i ponesite sa sobom.

Prošlu nedjelju bilo je proljetno brojanje vjernika u našoj župi. Na svim misama bilo 3003 vjernika. To je u postotcima oko 38 %.

Naši pokojni: Marija Šarac iz TG, opremljena; Stana Baković iz Mokronoga, opremljena; Stjepan Šapina iz TG, opremljen; Mara Baković iz Mokronoga, opremljena; Marko Ćurčić iz TG; umrla je časna sestra Rozimila Križanac koja je rođena i krštena u našoj župi; umro je Jozo Baković iz Mokoronoga, opremljen, sprovod je danas u 14 sati na Vučkovinama; au ZG je umro Vlado Čamber iz TG, sprovod je u utorak u 14 sati na Karauli.