Pobjednici kviza nagrađeni izletom

U kvizu znanja na „Dan zajedništva“ koji je bio u našoj župi u Uskrsnom tjednu od deset skupina koje su se natjecale, ekipa iz filijale Širokovac:  Ante, Ivan, Ivan(mlađi) i Marija osvojili su prvo mjesto.

Nagrada za osvojeno prvo mjesto bila je izlet u Šibenik.

Na izlet  smo krenuli s našim voditeljem i župnikom fra Velimirom Bagavcem u četvrtak (11.9) u 15,00  sati. Putem smo sezezali, smijali i, što je najvažnije, molili. U 17,30 smo došli u Zablaće, maleno mjesto kraj Šibenika. U svojim apartmanima ugostili su nas Ljupko i Matija Jurić.

Kod njih smo večerali, a poslije večere nam je Ljupko pokazao staru vojarnu u kojoj se snimao film „Kako je počeo rat na mom otoku“. Sa uzvisina smo promatrali more i tvrđavu sv.Nikole. Vratili smo se  kući i izmolili večernju molitvu.

U petak ujutro smo doručkovali,pozdravili se s našim domaćinima i zaputili se prema Nacionalnom parku Krka. Dio puta smo proputovali automobilom,a dio nastavili pješice. Hodali smo stazama dugačkim 2 kilometra i promatrali prelijepu rijeku Krku i njene slapove. Bili smo oduševljeni viđenim.

Kad smo završili razgledavanje rijeke Krke otišli smo na otok Visovac. Po nas je brodom došao fra Jure, meštar franjevačkih novaka, zatim nas je odveo u obilazak otoka na kojem se nalazi znameniti samostan. Na otoku se nalaze i mnoge zanimljive biljke i muzej koji smo posjetili. U crkvi na Visovcu slavili smo svetu misu. Brodom smo se vratili na kopno i krenuli prema Šibeniku. Najprije smo obišli katedralu sv. Jakova, nakon toga otišli smo u obilazak šibenske rive. Krenuli smo kući i hvala Bogu sretno se vratili u petak popodne 12. rujna.

Marija Jurič