Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Svetkovina Krista Kralja – obred primanja i obećanja tomislavgradske Frame

U nedjelju, 22. studenoga 2015. godine, na svetkovinu Krista Kralja, Frama Tomislavgrad je proslavila obred primanja i obećanja.

Pod geslom "Ne dopusti da se odijelim od Tebe" u bratstvo je primljeno 27 mladih, njih 30 je produžilo svoje obećanje na godinu dana, a 25 je framaša prvi put obećalo da će živjeti Kristovo Evanđelje u bratstvu Franjevačke mladeži.

Framaši su imali priliku za ispovijed i pripravu za misno slavlje koje je počelo u 18 sati. Predslavitelj je bio fra Slaven Brekalo, područni duhovni asistent Frame Hercegovina u sumisništvu  fra Josipa Mioča, duhovnoga asistenta duvanjske Frame, gvardijana fra Ante Pranjića, fra Nikole Rosančića i fra Antonia Šakote.

Liturgijsko misno slavlje uveličao je VIS Delminium.

Na početku mise, gvardijan fra Ante održao  je uvodni govor u kojemu je pozdravio framaše i potaknuo ih da nastave nasljedovati sv. Franju s još većim žarom. Fra Slaven je u propovijedi istaknuo kako je bitno da Krist bude istinski i jedini Kralj u životima framaša. Nakon pričesti, fra Josip je zahvalio Bogu, braći fratrima i gostujućim Framama te čestitao domaćim framašima.

Po završetku mise, framaši su se uputili u dvoranu pastoralnoga centra gdje je priređena zakuska i prigodna zabava.

Na kraju možemo samo zahvaliti Bogu i nadati se da će framaši, crpeći snagu iz Euharistije, ostati postojani.

Preuzeto sa tomislavcity.com