JEDNODNEVNA DUHOVNA OBNOVA

Sutra (23. prosinca) je jednodnevna duhovna obnova kao priprava za svetkovinu Božića. Program će započeti molitvom krunice ranije nego inače, dakle u 18 sati. Poslije krunice slijedi razmatranje/nagovor, a poslije razmatranja slavlje svete mise i zajedničko klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Predvoditelj duhovne obnove je fra Josip Vlašić.

Poslije zajedničkog klanjanja nastavlja se cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise zornice u 6 sati. U vrijeme klanjanja crkva će biti otvorena cijelu noć i svatko će imati priliku za osobnu molitvu i susret s Gospodinom. Presveti oltarski sakrament ne smije i ne može ostati sam bez igdje ikoga. Zato se organiziraju tzv. straže. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim oltarskim sakramentom u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored. I ako se ne prijavite, naravno, možete doći. Straže su tu da budemo sigurni kako će uvijek netko biti pred Presvetim. Klanjanje je zasigurno jedna od najsnažnijih molitava o čemu nam kroz povijest svjedoče mnogi sveci.