Kontakti i uredovno radno vrijeme

Trg Fra Mije Čuića 1, 80240 Tomislavgrad

Tel: +387(0)34/356-800

Email: zupa.duvno[at]biskupija.md-tm.ba

Uredovno radno vrijeme radnim danom: 8:00-12:00 i 15:00-18:00.

Nedjeljom i svetkovinama: nakon sv. misa

Raspored misa

Nedjeljom i svetkovinama u Župnoj crkvi:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 sati

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati; četvrtkom u Župnoj crkvi u 7:00 i u 19:00 sati

Kovači: 9:00 sati (nedjeljom i scetkovinama)

Stipanići: 10:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Širokovac: 11:30 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Starački dom: petkom u 10:00 sati

Župne obavijesti - Nedjelja, 5. srpnja 2020.

Nastavljamo devetnicu sv. Nikoli Taveliću po ustaljenom rasporedu. Svaki dan od 17:30 sati molimo krunicu, za vrijeme koje imate mogućnost za sakrament sv. ispovijedi. Poslije krunice slijedi pobožnost sv. Nikoli i slavlje svete mise.

U iduću je nedjelju proslava sv. Nikole Tavelića. Svete mise su samo u Tomislavgradu u 7:30, 9 i svečana sveta misa s procesijom u 11 sati. Taj dan neće biti svetih misa na filijalama. Svečanu svetu misu u 11 sati pred-slavit će monsinjor Bože Radoš, biskup varaždinski. Svi koji možete dođite već u 10 sati kako bismo na vrijeme formirali procesiju kroz naš grad.

Sutra primamo mise za pokojne za mjesec kolovoz. Dakle, primamo samo jedan mjesec, ne kako je bilo uobičajeno tri mjeseca unaprijed. Mise će se primati od 8 sati u dvorani ispod Franjevačkog muzeja. Prve će godišnjice biti unaprijed upisane.

U utorak je službeni ispit za krizmanike. Ispit će biti u 14:30 sati u crkvi i obavezan je za sve krizmanike. Također u utorak – u sklopu devetnice sv. Nikoli Taveliću – slavit ćemo svetu misu zadušnica za našega pokojnoga fra Antu Kutlešu. Misa je u 18 sati, a prije svete mise u 17:30 sati otići ćemo do fra Antinoga groba i zajedno se pomoliti. Taj dan neće biti klanjanja Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu.

U srijedu je roditeljski sastanak za roditelje ovogodišnjih krizmanika. Sastanak će biti u 16 sati u crkvi. Dovoljno je da dođe jedan od roditelja. Krizmanici ne moraju dolaziti. Također u srijedu – u sklopu devetnice sv. Nikoli Taveliću – poslije svete mise bit će tradicionalni blagoslov djece i majki.

U četvrtak je cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Klanjanje započinje u 21 sat i trajat će do jutarnje svete mise u 7 sati. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored.

U subotu je u našoj župi krizma. Svečano sveto misno slavlje bit će u 18 sati. Krizmanici moraju doći pred crkvu najkasnije do 17:15h. Ispovijed krizmanika, njihovih roditelja i kumova bit će dan prije (u petak) u 14 sati. Poslije ispovijedi slijedi generalna proba za krizmanike i njihove kumove.

Umrla je Slavka Ančić iz Kupresa, pokopana na Blažuju.