Fra Željko Barbarić proslavio Mladu misu

zeljkova mlada misa i stojic 042( Subota, 6. 8. 2011.- www.franjevci.info) Na Širokom je Brijegu, u svojoj rodnoj župi, na vanjskom oltaru ispred crkve, u nedjelju 31. srpnja 2011. u 11 sati,  svoju mladu misu proslavio fra Željko Barbarić. Misno slavlje započelo je procesijom iz crkve prema vanjskom oltaru. Pred samim oltarom fra Željka je blagoslovio otac. Prije početka svete mise sve nazočne je pozdravio župnik fra Stipe Biško koji je mladomisniku zaželio dobrodošlicu i blagoslovljen povratak, nakon 11 godina, od prvog razreda sjemeništa do početka svećeničkog djelovanja te ga pozvao da započne misno slavlje.

Fra Željko je svoju mladu misu slavio u suslavlju s ovogodišnjim mladomisnicima fra Branimirom i fra Goranom, provincijalom fra Ivanom, gvardijanom i župnikom, te još 37 svećenika. Nakon što je fra Josip Vlašić otpjevao evanđelje, propovjednik na ovom slavlju, fra Dinko Grbavac, pozdravivši mnogobrojne vjernike, prisjetio se fra Željkovih početaka, te je naglasio da Bog kao dobri pastir brižno prati one koji mu predaju svoj život. Za uzor je stavio fratre koji su svoju vjernost Kristu potvrdili životom i krvlju u 2. svjetskom ratu i poraću.

U prinosu darova sudjelovali su framaši iz zagrebačke Dubrave te briješki trećari. Na misi su pjevali župni zbor i Frama. Na kraju misnog slavlja, slavljeniku se obratio i gvardijan fra Sretan Ćurčić, naglasivši da je fra Željko prvi svećenik u povijesti Knešpolja, te mu zaželio blagoslovljen put za Isusom po uzoru na svetog Franju. Zatim se svima obratio provincijal fra Ivan Sesar, čestitavši u ime cijele Provincije najprije fra Željku i njegovoj obitelji, a onda i njegovu Knešpolju te cijeloj župi. Mladomisniku je zaželio blagoslov i mir a vjernike pozvao da njega i sve svećenike i redovnike nastave pratiti svojim molitvama, kao i moliti za nova duhovna zvanja.

Završna riječ pripala je mladomisniku. Iskoristio ju je da se zahvali najprije Bogu koji ga je pozvao i pratio, te svojoj obitelji, pokojnoj majci, ocu i bratu. Zahvalio je i svima ostalima, od učiteljice do profesora i meštara, te posebno Provinciji koja ga je primila i pratila. Na kraju su mladomisnički blagoslov zajednički podijelili trojica mladomisnika.  Slavlje za obiteljskim stolom nastavilo se u restoranu Jabuka. Ondje su mladomisnika pozdravili kolega fra Branimir, fra Tomislav Jelić, koji brine o knešpoljskoj kapelaniji, fra Mladen Rozić, koji je prije vodio tu kapelaniju te dominikanac fra Hrvoje Lasić.

Fotogalerija: