"Frama s Vama" - razgovor s Rašom

raso( Četvrtak, 26. 1. 2012. U popodnevnim satima, jednoga predbožićnoga dana, Stipe Ćurčić – Ćipa i fra Josip Mioč zaputili su se prema Kupresu. Povod je bio snimiti razgovor s, novinarom radiopostaje Kupres, Josipom Ivićem – Rašom.

U ugodnom razgovoru za nekih pola sata stigli su do Kupresa. U središtu Kupresa kontaktirali su Josipa – Rašu. Time počinju pozitivna iznenađenja. Da  vam ne bi bilo čudno ovo što u nastavku slijedi, treba reći da je Rašo slijepa osoba. Vidi samo oko 1%.

Naime, Rašo je doslovno opisivao put kojim su išli i tako ih navodio do svoje kuće.  Navodio zgrade, ulice, raskrižja i sve prepreke do njegove kuće. Sretno su stigli. Upoznali se s domaćinom i pošli u njegovu kuću.

Rašo je pružio ruku i poveo Ćipu, koji je također slijep,  strmim i uskim stepenicama do svojega dnevnog boravka. Ovdje pada ona izreka: „ Slijepac ne može slijepca voditi.“.  Zatim smo sjeli. Rašo je kao pravi domaćin ponudio piće. U ruke je uzimao različite boce i nudio različite vrste rakija koje su se nalazile u bocama. Ni jednu nije pogriješio.

Čovjek ostane iznenađen. Čovjek slijep, a živi sasvim normalno. Koristi se računalom. Piše mailove. Posjeduje mobitel. Šalje SMS – ove.

Započeo je razgovor. O njemu nećemo pisati ništa. Najbolje da ga sami poslušate. Sami osjetite bogatstvo i snagu poruke koju šalje Rašo. Ugodno vam slušanje.