Župne obavijesti - Nedjelja, 1. 4. 2012.

zupne-obavijestiSvi oni koji se još nisu ispovijedili, pred ove Uskrsne blagdane, mogu se ispovijediti sutra od 10,00 sati u našoj Bazilici.

Na Veliki četvrtak misa na spomen Isusove posljednje večere bit će u 19 sati. Očekujemo da se na misi svi vjernici pričeste, a poslije mise do ponoći sudjeluju na klanjanju Presvetom oltarskom sakramentu. Milostinja na Veliki četvrtak namijenjena je za siromašne.

Na Veliki petak u 16 sati počinje pjevanje Gospina plača, a nakon toga su obredi: pjevanje Muke, otkrivanje i ljubljenje križa i pričest. Milostinja od ljubljenja križa šalje se kao pomoć Isusovoj domovini – Svetoj zemlji. Na Veliki petak je strogi post i nemrs za sve vjernike.

Na Veliku subotu bit će blagoslov jela u 16 sati u svim našim crkvama. U Tomislavgradu blagoslov će biti u 16 sati i nakon večernje mise. Obredi na Veliku subotu započinju u 20 sati. Ponesite svijeće. Napominjemo da kroz dane Svetog trodnevlja ne zvone crkvena zvona, a u crkvama prije podne u crkvama nema nikakvih obreda.

U nedjelju je naša najveća svetkovina – Uskrs. Svete mise u svim našim crkvama su kao i svake nedjelje. Milostinja na Uskrs namijenjena je za školovanje naših studenata koji se pripremaju biti fratri i svećenici.

Zadnjih dana umrli su: Anđa Mašić iz Sarajlija, opremljena, Ivan Križanac iz Vedašića i Cvita Perić iz Kola. Oče naš ....