Župne obavijesti - Nedjelja, 11. kolovoza 2019.

U iduću je nedjelju proslava BDM Kraljice Hrvata na Širokovcu. Svečana sveta misa s procesijom je u 11:00 sati. Taj dan neće biti pučke svete mise u 10:30 sati u Tomislavgradu. Svete mise u Kovačima i Stipanićima su u 9:00 sati. Ostale su svete mise po redovitom nedjeljom rasporedu. Trodnevnicu, kao pripravu za ovu svetkovinu, započinjemo u četvrtak na Veliku Gospu svetom misom u 9:00. U petak i subotu trodnevnica započinje u 18:00 sati molitvom krunice.

Nastavljamo svete mise zornice Velikoj Gospi svaki dan u 6:00 sati. Zornice završavaju u srijedu.

U četvrtak je Velika Gospa. Svete mise u našoj župi su: Tomislavgrad u 7:30, 9:00 i 18:00 sati; na filijalama u 9:00 sati. Taj dan neće biti klanjanja Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Patron i svečana proslava Velike Gospe je u Seonici i Prisoju. Tamo su svečane svete mise u 11:00 sati. Velika Gospa je zapovjedna svetkovina.

Izašao je novi broj Glasnika sv. Mihovila Arkanđela– naš župni listić. Pa uzmite i ponesite sa sobom.

Zamoljeni smo da obavijestimo: Kovač Bus organizira hodočašće u Sinj na uočnicu Velikoj Gospi. Polazak je u srijedu ispred hotela Tomislav u 13:30 sati.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

Ivan Milić iz Tomislavgrada, sin Nikole i Dražane r. Markov, i Jelena Perković iz Kovača, kći Tomislava i Ruže r. Antosović.

Stojko Ćavar iz Tomislavgrada, sin Ilije i pok. Pavice r. Sušilović, i Snježana Ćurčić iz Tomislavgrada, kći pok. Mire i Mirjane r. Banović.

Deni Ćōrić iz Ljutog Doca, sin Zlatka i Ankice r. Marušić, i Daniela Đivić iz Tomislavgrada, kći Stjepana i Ivanke r. Bagarić.

Stipe Jurčević iz Tomislavgrada, sin Luke i Dragice r. Tadić, i Matija Pranjić iz Donjeg Brišnika, kći Nedjeljka i Ivanke r. Ljubas.

Josip Martinović iz Tomislavgrada, sin Mate i Branke r. Vujević, i Anita Čuić iz Bukovice, kći Ilije i Ivane r. Ramljak.

Ivan Šarić iz Tomislavgrada, sin Ante i Vesne r. Jurčević, i Mateja Ćališ iz Prozora, kći Ante i Ane r. Burečić.

Ante Baković iz Mokronoga, sin Ivana i Josipe r. Zrno, i Tea Rajić iz Novog Travnika, kći Drage i Verice r. Papić.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.