Tel: +387(0)34/352-091 || 352-447

Fax: +387(0)34/352-808

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati

Kovači i Širokovac: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Izlet župnih zborova župa Seonice i Bukovice

Nekoliko godina zaredom crkveni zborovi župa Seonica i Bukovica upriliče zajedničko druženje.

Ove godine druženje je upriličeno, 15. lipnja,  kod šumarske kuće u Grlima, uz nazočnost velikog broja članova.  Nakon odsluženih pučkih  misa u župnim crkvama oko 13 sati počeli su se okupljati članovi triju crkvenih zborova, seoničkog, mesiovačkog te bukovičkog. Domaćin ovog okupljanja seonički župnik fra Vinko Kurevija stigao je prvi i odmah se uhvatio posla.

Dok se roštiljska vatra rasplamsavala pristizali su gosti. Iako su u crkvenim zborovima u većini žene, nije moglo proći bez dodatnih jela, slastica i pića pripremljenih samo za ovu prigodu.

Bila je to prava fešta. Jelo se i pilo. Pjevalo. Sportska takmičenja bila su prava atrakcija. Nije se pitalo za godine, svi su nastupali u svim sportovima. Balote, odbojka, nogomet i  potezanje konopca.

U sportu su bili svi ravnopravni. Najviše pozornosti izazvalo je potezanje konopca. Moram spomenuti da je ekipa žena predvođena Ivanom Vukadinom u potezanju konopca pobijedila mušku ekipu predvođenu Petrom Buljanom.  Smijeha i pjesme na ovom okupljanju nije nedostajalo. Pjevalo se iz svih grla u Grlima.

Pored svećenika ovih župa pridružio se i fra Petar Drmić, koji je u mješovitoj ekipi sudjelovao u balotama.

Sretno Vam bilo i dogodine!

Bože  Radoš/omolje.com